Klinmam

Přehled použitých materiálů

Jádra matrací

Pro matrace PerDormire jsou typické vytříbený italský design, moderní a inovativní konstrukce a vysoká kvalita zpracování i použitých materiálu. Ta je kontrolována po celou dobu výrobního procesu od zpracování surovin až po výstupní kvalitativní kontrolu hotové matrace. Výrobní procesy, technologie i materiály jsou pravidelně kontrolovány a modernizovány tak, aby splňovaly nejvyšší požadavky uživatelů. Také díky tomu si matrace PerDormire získaly širokou oblibu těch nejnáročnějších zákazníků.

 

STUDENÁ PĚNA

Matrace vyrobené ze studené pěny vynikají výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouho životností. Studená pěna je charakteristická velkými póry, díky kterým dochází k dobré provzdušněnosti a odvodu tepla. Vzhledem k možnosti kombinovat různé tuhosti pěn poskytuje dobrou oporu těla a páteře.

 

WATERFOAM

Materiál Waterfoam je pěnový polyuretan na vodní bázi bez přídavků škodlivých látek (jako C.F.C.), který zaručuje správné rozložení hmotnosti lidského těla a tím umožňuje kvalitní odpočinek svalů a páteře. Je dostupný v mnoha variantách různé hustoty a nosnosti pro kvalitní spánek na míru.

Variantou je BIO WATERFOAM, polyuretanová pěna složená z vody a z prvků derivovaných z recyklovatelných materiálů, jako jsou esenciální oleje vytvořené právě pro zaručení dobrého odpočinku. Představuje odpočinek v kontaktu s přírodními prvky a to tak, že dokáže snížit hladinu stresu, čímž se stává cenným zdrojem energie pro lidské tělo, mysl a duši.

 

VISKOELASTICKÁ (LÍNÁ) PĚNA

Je to unikátní typ polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou, která mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě. Pěna se při kontaktu s tělesným teplem pružně přizpůsobuje anatomii těla. To má zásadní vliv na kvalitu spánku, krevní oběh a zmírnění bolesti zad. Matrace, díky pomalému vracení se do původního stavu, nevytváří protitlak a zabraňuje tak proleženinám. Tzv. líná pěna stabilizuje tělo v optimální poloze pro spaní, uživatel se během noci méně otáčí, což přispívá ke klidnému spánku.

 

VISCO MIND®

Visco Mind® je samotvarovací materiál střední hustoty (cca 50 Kg/m3) na bázi vodní emulze bez použití C.F.C. s elastickou pamětí. Je to vlastně visko-elastická pěna vysoké technologické kvality, která se dokonale přizpůsobí tělu, čímž udržuje páteř ve správné pozici. Materiál Viscomind® je antibakteriální a antialergenní.

Variantou je BIO VISCO MIND®, výjimečný materiál, který se přizpůsobí tělesné hmotnosti, tlaku a teplotě lidského těla, čímž dodává nepřekonatelné pohodlí. Je obohacen pouze přírodními produkty, jako jsou esenciální oleje, speciálně vytvořené pro zlepšení spánku a snížení hladiny stresu.

VISCO MIND® HD je samotvarovací materiál s elastickou pamětí vyšší hustoty (cca 95 Kg/m3). Molekuly materiálu jsou ve sloučeném stavu, což zaručuje vysokou kvalitu kontaktu těla s matrací, čímž je zaručena nejvyšší možná podpora lidského těla ve správné pozici. Vysoká hustota materiálu je optimálním řešením proti různým patologiím způsobeným nesprávnou pozicí těla během spánku jako jsou například bolesti krční páteře, bolesti dolní části zad atd.

 

BIO PĚNA

Matrace z bio pěny (studené i viskoelastické) jsou vyrobeny s využitím nejmodernějších materiálů na bázi přírodních produktů. Suroviny původně vyráběné z ropy jsou u bio pěn nahrazeny surovinami z přírodních olejů. To má pozitivní dopad na ekologii a přináší více přírody do našich ložnic. Výhodou těchto matrací je vyšší elasticita matrací, tvarová stálost a výborné ortopedické vlastnosti.

 

SEA FOAM (MOŘSKÁ PĚNA)

Sea Foam je inovativní materiál vytvořený pro oblast systému odpočinku, vyprodukovaný derivací mořské houby na syntetické bázi. Dobře známé charakteristiky mořské houby se dosahuje pomocí inovačního procesu pěnování, při kterém vzniká produkt s velkou kapacitou prodyšnosti.

Tento produkt odpovídá trendu moderního vývoje matrací. Velké otvory s 10x vyšší kapacitou než otvory v obyčejných polyuretanových pěnách nasávají vzduch, uchovávají jej uvnitř a potom jej uvolňují při kontaktu těla s matrací. Matrace si tak udržuje nízkou a kontrolovanou úroveň vlhkosti pro osvěžující odpočinek, který doposud nebyl dosažitelným. Tato charakteristika zaručuje rovněž skvělou nosnost matrace tím, že materiál uvnitř vytváří vzduchové polštářky, které způsobují, že matrace se skvěle přizpůsobí lidskému tělu všech tvarů a hmotností.

 

AIR MEMORY

Do normálního materiálu Visco Mind® se aplikuje série otvorů, které zvyšují cirkulaci vzduchu, čímž snižují stupeň vlhkosti uvnitř matrace. Matrace z materiálu Air Memory se tak stává skvěle prodyšnou a absolutně perfektní.

 

Potahy matrací

Samoté potahy matrací PerDormire jsou vždy navrženy s ohledem na nejvyšší požadovaný komfort a je jim věnována stejná péče, jako celé konstrukci a jádru matrace. Potahy jsou nositelem vysoké přidané hodnoty jejímž jediným cílem je učinit Váš spánek příjemnějším a klidnějším.

 

AIR SPACE

Textilie s výjimečnou prodyšností, používá se převážně na postranních částech matrace. Jedná se o systém založený na maximální vzdušnosti matrace a to tak, že průtok vzduchu je konstantní, což odstraňuje 100% vlhkosti, která se může utvářet uvnitř matrace, čímž se odpočinek stává zdravější.

 

BAYSCENT®

Účinek mikro-kapslí Bayscent®, aktivních uvnitř textilie, je založen na účinném systému ochrany před nežádoucími pachy a vůněmi. Tyto mikrokapsle se aktivují v textilii výběrovým systémem, který zabraňuje ukládání bakterií, které jsou příčinou nežádoucích pachů. Úprava textilií Bayscent® zaručuje odstranění nežádoucích pachů a dodává textiliím příjemnou vůni čistoty.  Tato dlouhotrvající úprava udržuje nedotčenou původní kvalitu vláken a zaručuje účinnou svěžest lidského těla během spánku. Je k dispozici také v úpravě Bayscent®Aloe s mikro-kapslemi, které obsahují výtažky z Aloe Vera, rostliny výjimečných uzdravujících schopností (protizánětlivých, proti bolestem a antioxidačních).

 

COOLMAX®

Pohodlí a svěžest. Coolmax® je prvořadá textilie v regulaci tělesné vlhkosti. Díky svým vlastnostem zaručuje skvělou kontrolu a regulaci jak teploty lidského těla, tak rovněž tělesné hydratace, čímž odstraňuje nadměrnou vlhkost, vzniklou pocením během spánku.

 

FUSION

Textilie Fusion je účinná proti mikrobům, výjimečně antistatická, vytvořená ze zvláštního viskózového vlákna s přídavkem stříbra a uhlíku. Stříbrné ionty vážící se s buněčnými enzymy buněk mikrobů, znemožní jejich aktivitu a rozmnožování, čímž si udrží antimikrobickou funkci po celou dobu životnosti materiálu. Díky vyzařovacím schopnostem stříbrného vlákna zabraňuje udržování tepla vytvořeného lidským tělem a díky své vodivosti odvádí teplo do okolí. Fusion má schopnost regulace teploty lidského těla. Uhlík má ze všech přírodních prvků nejvyšší schopnost elektrické vodivosti. Tato vlastnost dovoluje odstranění všech nežádoucích elektrostatických efektů, které mohou vznikat během spánku.

 

OUTLAST®

Textilie Outlast® zlepšuje pohodlí tisíců osob a právě proto obdržela ocenění Certified Space Technology®. Textilie je schopna vyrovnat teplotní rozdíly, když pohltí nadměrné teplo a navrátí je pouze v okamžiku nezbytné nutnosti. Výsledkem je vyrovnaná teplota a snížené pocení. Přizpůsobením se mikroklimatu lidské kůže, Outlast® zabraňuje podchlazení a předchází nepříjemným pocitům chladu, zaručujíc tak hluboký a relaxační spánek.

 

PROBIOTIC

Probiotic je úprava, která snižuje riziko alergie a astmatu absolutně přírodními prostředky. Probiotic udržuje vaši postel čistou a zdravou.Tato dvakrát patentovaná technologie je 100% ekologická, přírodní a inteligentní, vytvořená pro opravdu osvěžující a pohodlný noční spánek. Probiotická mikrofauna je zakotvena v textilii ve formě  obalených mikrospor (podobně jako semínka rostlin v zemi). Tyto vybrané mikroorganismy zůstanou neaktivní až do chvíle, dokud nejsou uvolněny kontaktem lidského těla s matrací. V tomto bodě se stanou aktivními.

 

SILVER SAFE

Moderní západní medicína ví, že stříbro je nejúčinnější v boji proti mikrobům a je také jedním z nejvodivějších prvků, což mu dovoluje zabránit nepříjemným elektrostatickým výbojům textilie. Reguluje tělesnou teplotu díky své schopnosti odrazu a vyzařování tepla. Tuto schopnost si vlákno udrží po celou dobu životnosti textilie i po početných praních.

 

SCENSIC®

Technologie Scensic® přenáší aromaterapické účinky vůně textilie na stav a rozpoložení lidské duše. Vytvořena ve 3 variantách parfemace: levandule, zelený čaj a květinová vůně čistoty. Levandule a zelený čaj mají terapeutické schopnosti: jejich vůně má uklidňující a relaxační schopnosti, odstraňuje psychické napětí a tělesnou únavu, přírodní prostředek pro nerušený spánek, a přináší pocit kompletního pohodlí. Textilie květinové vůně čistoty přináší příjemnou vůni čistoty spojenou s jemnou vůni květin.

Fragrance Scensic®, aplikované speciální metodou vložení mikro-kapslí (unikátní systém aplikace a udržení parfemace na povrchu textilií), se uvolňují během spánku prostřednictvím pohybů těla a ovlivňují tak pozitivně naší mysl.

 

SOFT CARE

Měkká jako hedvábí. Tato textilie je vyrobená ze zvláštního viskózového vlákna biologicky kompletně rozložitelného. Má vzhled podobný hedvábí s uchováním sytých a zářivých barev. Textilie Soft Care, extrémně příjemná, měkká a pohodlná, přináší svému uživateli výjimečný pocit svěžesti a pohodlí. Absorbuje vlhkost, je prodyšná a odolná.

 

 

 

 

 

 

 

 

naši partneři