Klinmam
Klinmam > Jak vybírat a ošetřovat lůžkoviny

Jak vybírat a ošetřovat lůžkoviny

Lůžkoviny a ložní doplňky luxusní produktové řady WELLNESS jsou výsledkem vlastního vývoje včetně nových konstrukčních řešení polštářů a přikrývek pro různé skupiny uživatelů a různá roční období. Široký sortiment lůžkovin je rozdělen do čtyř základních skupin. Každá skupina je charakteristická určitými užitnými vlastnostmi, podle kterých si snadno zvolíte pro sebe ten nejvhodnější výrobek.

 

 
 

Jsou charakteristické lehkostí, splývavostí a vhodným použitím zejména v letním období. Vyznačují se vynikající absorpcí a odvodem vlhkosti od těla a lůžka, jsou vysoce prodyšné, termoregulační, dodávají chladivý pocitový efekt a mají antibakteriální účinky. Jsou také vhodné pro alergiky.

Výplně letních přikrývek tvoří speciální přírodní nebo syntetická vlákna jedinečných vlastností. Hmotnost výplně je 200g/m².

Letní lůžkoviny to je příjemné spaní v teplém období…

 

 
 
 

Hlavními přednostmi celoročních lůžkovin je vynikající odvod vlhkosti od těla a z lůžka, vynikající termoregulace, antibakteriální účinky, lehkost, vzdušnost a nadýchanost. Vzhledem ke své vynikající termoregulaci lůžka jsou vhodné pro celoroční použití, antibakteriální účinky zaručují vhodnost použití pro alergiky.

Výplně středně hřejivých přikrývek tvoří speciální přírodní nebo syntetická vlákna jedinečných vlastností. Hmotnost výplně je 300g/m².

Středně hřejivé lůžkoviny to je příjemné spaní po celý rok…

 

 
 
 

Jsou vhodné zejména pro zimní období a chladnější prostory, ale také pro zimomřivé uživatele. Vyznačují se nízkou hmotností, jedinečnou lehkostí a zároveň mimořádnou hřejivostí. Mezi další přednosti vysoce hřejivých přikrývek patří vynikající tepelně izolační vlastnosti, vynikající hřejivost, antibakteriální účinky, lehkost, vzdušnost a nadýchanost. Jsou také vhodné pro alergiky.

Výplně vysoce hřejivých přikrývek tvoří speciální syntetická vlákna jedinečných vlastností. Hmotnost výplně je 120g/m², 400g/m² a 2x200g/m².

Vysoce hřejivé lůžkoviny to je příjemné spaní po celou zimu…

 

 
 
 

Představují vysoký hygienický standard zaměřený na čisté a zdravé prostředí v lůžku. Jejich hlavními přednostmi jsou zejména velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, lehkost, vzdušnost a antibakteriální vlastnosti. Díky možnosti praní na 95°C zajišťují vysokou hygienu lůžka a jsou nejvhodnější volbou pro alergiky a osoby vyžadující vysoký hygienický standard. Jsou vhodné pro celoroční použití.

Výplně vyvařovacích přikrývek tvoří speciální syntetická vlákna jedinečných vlastností. Hmotnost výplně je 300g/m².

Vyvařovací lůžkoviny to je příjemné spaní s vysokým hygienickým standardem po celý rok...

 

 
 
Polštáře
 

Jsou složeny ze dvou částí a to z prošitého snímatelného povlaku opatřeného zipem a vnitřního vaku s výplní. Povlak polštáře je zhotoven ze shodného materiálu a výplně jako přikrývka stejného typu výrobku, aby bylo dosaženo požadovaných vlastností u celé soupravy lůžkovin. Povlaky polštářů jsou samostatně pratelné. Díky této možnosti se zvyšuje životnost polštáře až 10ti násobně. Vnitřní vak je také samostatně pratelný a pro možnost regulace výplně je opatřený zipem.

Výplň polštáře tvoří kombinace polyesterových kuliček a speciálních polyuretanových tyčinek. Tato speciální výplň zajišťuje výbornou měkkost a vzdušnost polštáře, usnadňuje natřepávání, zabraňuje shlukování výplně a zajišťuje stabilní objem a optimální oporu hlavy při spánku. Váha výplně polštáře je 920g/m².

 

 

Věříme, že naše nabídka Vám pomůže v lepší orientaci v širokém sortimentu ložních výrobků a přispěje ke správné volbě ložního vybavení a vytvoření podmínek pro zdravé, příjemné a pohodové spaní.

Jak ošetřovat výrobky

Pro zachování dlouhé životnosti a výborných užitných vlastností výrobků Klinmam je důležité jejich správné ošetřování. Způsob údržby, který vyplývá z provedených testů a představuje nejšetrnější možnost údržby, je dán ošetřovacími symboly, které najdete u každého výrobku.

Pro snadnější orientaci uvádíme přehled a význam ošetřovacích symbolů používaných u našich výrobků:

 

Výrobek se může prát v pračce při teplotě vody nejvýše 30°C. Mechanické působení, máchání ve vodě o teplotě nejvýše 30°C a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.

V závislosti na použitém rozpouštědle se při chemickém čištění vyžaduje určitá opatrnost při mechanickém působení a při volbě teploty sušení. Výrobek se může čistit tetrachloretanem, benzínem, trifluortrichloretanem s omezeným přidáním vody. Samoobslužné čištění není dovoleno.

Maximální teplota 40 °C. Mírný postup.

Výrobek se nesmí chemicky čistit.

Maximální teplota 60 °C. Mírný postup.

Povolen pouze oxidační/nechlorový bělící prostředek.

Maximální teplota 95 °C. Mírný postup.

Výrobek se nesmí bělit prostředky uvolňujícími chlór.

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce nižší teplota sušení.

Výrobek se nesmí bělit.

Výrobek se může sušit v bubnové sušičce normálním teplota.

Žehlení při maximální teplotě žehlicí plochy 110 °C, žehlení parou může způsobit nevratné poškození.

Výrobek se nesmí sušit v bubnové sušičce.

Výrobek se nesmí žehlit.

naši partneři