Klinmam
Klinmam > Jak vybírat matrace

Jak vybírat matrace

Všechny matrace Klinmam jsou navrženy s ohledem na maximální užitné vlastnosti (komfort spánku, ortopedické vlastnosti, vysoká hygiena a snadná údržba). Ať už si vyberete kteroukoli z matrací Klinmam, získáte kvalitní český výrobek, s konstrukcí, využívající nejnovějších poznatků v oblasti zdravého spaní.

 

Materiál:

Hledáte maximální pohodlí, zdraví a úlevu pro klouby? Pak Vám doporučujeme vydat se cestou VISCO matrací (matrace s paměťovou pěnou). Paměťová pěna je známa též jako „visco pěna“ či „líná pěna“. Optimalizuje svůj tvar a tuhost dle tlaku a vstřebaného tepla. Tím zaručuje výborné přizpůsobení matrace jakékoli váhové kategorii při všech režimech spánku (na zádech, na boku). Díky jejím vlastnostem (snížení tlaku, vyvíjeného matrací na tělo) nedochází k narušení krevního oběhu v průběhu spánku, čímž napomáhá zamezit přeležení. Matrace s paměťovou pěnou jsou k dispozici v různých tuhostech. Stačí si jen vybrat.

Studená pěna, Bio pěna, elastická Flexifoam® pěna. Všechny materiály, použité v matracích Klinmam, tvoří optimálně kombinovanou sendvičovou konstrukci, díky níž jsou matrace Klinmam oblíbené pro svoji robustnost, prodyšnost, vysoký spánkový komfort, maximální hygienu a dlouhou životnost.

 

Poloha při spánku:

Pokud jste vyznavači spánku na břiše nebo hledáte matraci pro děti a dorost, volte raději tužší matrace s méně výraznou profilací. Vzhledem k tomu, že všechny matrace Klinmam jsou oboustranné a většina z nich nabízí rozdílnou tuhost a konstrukci jednotlivých stran, snadno si vyberete.

 

Potah:

Matrace by měla VŽDY mít snímatelný a pratelný potah. Všechny matrace Klinmam jsou vybaveny potahem, pratelným na 60 °C. Teplota praní 60 °C je dostatečná pro zachování hygieny Vašeho lůžka. Všechny potahy jsou navíc dvojdílné konstrukce, čímž usnadňují praní v domácích podmínkách (snadno se vejdou do pračky) a nabízejí možnost nepřetržitého používání matrace (jedna polovina potahu je v pračce, druhá stále na Vaší matraci). Všechny potahy jsou prošité klimatizační vrstvou dutého vlákna pro skvělou tepelnou izolaci (zabraňuje pocitu chladu a naopak též přehřívání lůžka) a vysokou vzdušnost (odvod potu a vzdušné vlhkosti).

 

Rozměry matrací:

Všechny nabízené matrace jsou k dispozici v typických rozměrech 90 x 200 cm, 80 x 200 cm, 85 x 195 cm, 90 x 190 cm, 80 x 195 cm a 100 x 200 cm. Na přání je možné zajistit jak atypické rozměry matrací, tak i jejich prodloužení. Pro ty, kteří se rádi tulí, vyrobíme též matraci v rozměru pro dvoulůžka 160 x 200 cm, 180 x 200 cm, opět s možností atypických řešení. V dnešní době stoupá též obliba „mezirozměrů“ 120 x 200 cm, 140 x 200 cm. Pro Klinmam žádný problém. Vyžádejte si nabídku u svého prodejce!

naši partneři