Klinmam

Kontakt

+420 731 530 862
i n f o @ k l i n m a m . c z
Aktuality > Víte, jak spíte?

Víte, jak spíte?

27. 04. 2015

Je Vám záhadou, proč jste ráno neodpočatí? Projekt ,,víte, jak spíte?" Vám opravdu otevře oči. Na videu (odkaz níže) jsou dva dobrovolníci, kteří zachytili téměř 4 hodiny svého spánku. Analyzovali jsme jejich chování během noci a zhodnotili jejich klady a nedostatky. Nyní jsou ve fázi zařizování nové ložnice, nechme se tedy překvapit jaké bude jejich další video po tom, co si zvyknou na novou matraci.

 


Tyto záběry jsou skutečné!

 

Záznam je zrychlen:

250x

Období:

léto

Teplota v místnosti:

cca 22°C

Matrace:

180x200 cm střední tuhost + podložka 6 cm visco pěna

Hřejivost přikrývky:

celoroční 300g/m2

Objem polštáře:

920g

 


Ačkoli je žena téměř spokojená se svojí matrací, je pro ni zjevně nedostačující výhřevnost přikrývky, svědčí o tom neustálá potřeba se zakrývat až po krk, přestože je v místnosti až 22°C. (ideální teplota by měla být 19°C.) Také je ustavičně rušena partnerovými pohyby a poté celkově prostorově omezena.

Muž si několik let stěžuje na bolest zad, krční páteře a celkovou únavu. Po zhlédnutí těchto záběrů se tomu sám přestal divit. Matrace, kterou má dvojice asi 3 roky je pro něj krajně nevyhovující. Na záběrech, které jsme měli k dispozici se otočil 50x! Měl tak minimální možnost dostat se do hlubokého spánku, který je tak důležitý pro regeneraci těla. I pro něj jsme shledali jejich přikrývku nevhodnou. Jako spousta mužů trpí pocením a kolísáním teplot. Jednoznačně doporučujeme termoregulační přikrývku a lůžko celkově vybavit savými materiály. (bavlněná přikrývka, povlečení, prostěradlo) (další savé materiály jsou Lyocel, Tencel)      

Této dvojici, bohužel, francouzskou přikrývku rozhodně nedoporučujeme.

naši partneři